Fundusze Europejskie, UMWP, UE
Wiadomości
22 Konferencja „Miasta w Internecie”

22. edycja Konferencji „Miasta w Internecie", największej w Polsce debaty na temat cyfryzacji sektora publicznego

W dniach 27-29 czerwca 2018 r. w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się 22. edycja Konferencji „Miasta w Internecie”, największej w Polsce debaty na temat cyfryzacji sektora publicznego. Konferencję otworzy Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski.

Program 22 KMWI to: dwie sesje plenarne, 13 bloków tematycznych i dwie debaty. Pierwszy dzień to przede wszystkim prezentacja wizji cyfrowego państwa z perspektywy resortu cyfryzacji i ekspertów e-administracji, prezentacja wdrożeń smart cities oraz informatyczny aspekt wyborów samorządowych. Przedstawiony zostanie także raport na temat e-usług publicznych w Polsce. Drugiego dnia Konferencji dokonany zostanie szczegółowy przegląd strategicznych działań i projektów z zakresu: e-tożsamości, e-zdrowia, bezpieczeństwa cyfrowego na poziomie administracji gminnej oraz placówek oświatowych.
Uczestnicy Konferencji będą mieli także okazję do dyskusji na temat nowych obowiązków władz gminnych i jednostek organizacyjnych gmin, związanych z wprowadzeniem rozporządzenia RODO, jak również zapoznania się z planami samorządów wojewódzkich w domenie cyfryzacji, w którym wezmą udział dyrektorzy departamentów w urzędach marszałkowskich.

Konferencja Miasta w Internecie to: 300 uczestników, 80 prelegentów, 18 bloków tematycznych, 13 godzin dyskusji i prezentacji.

Zobacz: program konferencji

Więcej: Miasta w Internecie

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.